Учиме за Македонија: Како се вика првиот (детски) албум на Каролина Гочева?

Каролина Гочева дефинитивно е една од нашите легендарни пејачки... Но, како ја започна кариерата? Се сеќавате ли? 

uchime-za-makedonija-kako-se-vika-prviot-detski-album-na-karolina-gocheva-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали се сеќавате на најпопуларните бајки од детството? Се сеќавате ли што се случило со маќеата на крајот од „Снежана“ или што ѝ направ...
Квиз: Дали ги знаете поранешните имиња на градовите и државите ширум светот? Знаете ли кое е поранешното име на Тајланд, или како се викаше Бомбај пред да го...
Квиз: Проверете го знаењето по природни науки – дали ги знаете најосновните работи? Се сеќавате каков полнеж има електронот? Се сеќавате каков полнеж има електро...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg