Прашање за умни глави: Кој број треба да стои наместо прашалникот?

Дали се забавувате решавајќи ги квизовите на знаење? Можете ли од прва да го погодите бројот што треба да стои наместо прашалникот?

prashanje-za-umni-glavi-koj-broj-treba-da-stoi-namesto-prashalnikot-01.jpg

На фотографијата пред вас има неколку бројки – единици и една 0. Погледнете убаво и размислете која бројка недостасува на местото на прашалникот?

Решението е многу лесно, а до него можете да стигнете на два начина.

Одговорот е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Квиз: 10 празнични прашања на кои не смеете да го згрешите одговорот Знаете ли кој божиќен филм има најголема заработка на сите времиња? А како се ви...
Кулинарски квиз: Дали имате основни познавања од готвење? Дали знаете како да подготвите најлесно јадење без да ги смешате состојките и да...
Квиз: Дали вашата љубовна врска е пред распаѓање? Дали врската ви е пред распаѓање? Постои ли нешто што може да се спаси, или е вр...
Квиз: Општи прашања за Скопје на кои треба да го знаете одговорот Без разлика дали живеете во Скопје или не, факт е дека сите треба да имаме барем...
Квиз: Дали ќе бидете добар брачен партнер? Дали му попуштате на партнерот, му удоволувате во секое време? Или вие сте си на...
Математички IQ тест за остроумни - Ќе го најдете ли решението за 10 секунди? Проверете ги своите логички и когнитивни способности и обидете се да го најдете ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg