Квиз: Дали вие сте токсичниот партнер во врската?

Дали вие сте тие што постојано започнуваат расправија? Дали за сѐ што се случува во врската е виновен партнерот, или пак, можеби и вие имате „токсични“ особини?

kviz-dali-vie-ste-toksichniot-partner-vo-vrskata-01.jpg

Врската го загубила првичниот сјај, а вие постојано го обвинувате партнерот за сѐ.

Можеби проблемот не е само до него, понекогаш постојат голем број надворешни услови што може да влијаат врз вашиот однос, а понекогаш може да бидат проблем и вашите „токсични“ особини со кои го оттурнувате партнерот од себе.

Решете го квизот и дознајте дали можеби проблемот е до вас?

Квиз: Дали вие сте токсичниот партнер во врската?
 1. 1.
  Понекогаш, кога имам време за да помогнам
  Не! Искрено, тоа што тој го прави е здодевно
  Немам време за неговите планови, доволно ми се моите обврски
  Да, сакам да успее да ги оствари своите соништа
 2. 2.
  Неколкупати неделно
  Секој ден, по трипати
  Брзам постојано и најчесто заборавам да кажам: „Те сакам“
  Никогаш! Зборовите „те сакам“ немаат никакво значење за мене
 3. 3.
  Да! Секој ден му/ѝ давам комплименти
  Немам многу време, но понекогаш знам да упатам некој комплимент
  Немам таква намера, но почесто ми се испуштаат навреди отколку комплименти
  Немам за што да му/ѝ дадам комплимент
 4. 4.
  Многу често, па потоа се каам
  Немаме време ниту да се видиме, а не да се скараме
  Најчесто јас се расправам, тој си молчи
  Никогаш не се караме, се трудиме сите проблеми да ги решиме со разговор
 5. 5.
  Да, но не сакам постојано да сме заедно, ќе си здодееме брзо
  Партнерот мора да сфати дека и мене ми треба простор
  Не, ако сме заедно само се расправаме
  Да! Кога не сме заедно многу ми недостига
 6. 6.
  Не, зошто би ме нервирало?
  Понекогаш, кога сум под стрес се истурам врз партнерот
  Ме нервира кога брзам, а партнерот се плетка околу мене
  Не можам ниту да го гледам, самата појава ме иритира
 7. 7.
  Понекогаш, кога ќе нѐ понесе моментот
  Не можеме да се одлепиме еден од друг
  Само кога имаме време да излеземе заедно, а тоа е ретко
  Не, таквото однесување е за деца

Б. С. Б. | Црнобело/фото: freepik.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Каков тип на партнер сте, кога сте во врска? Дали со својата несигурност го оттурнувате партнерот или пак сте личност што сак...
Квиз: Дали сте вљубени или опседнати со партнерот? Дали тоа што го чувствувате за партнерот е љубов или опсесија? Тестирајте се низ...
Квиз: Дали го сакате партнерот или само сакате да сте во врска? Дали ја идеализирате врската или навистина го сакате партнерот? Решете го овој к...
Квиз: 10 празнични прашања на кои не смеете да го згрешите одговорот Знаете ли кој божиќен филм има најголема заработка на сите времиња? А како се ви...
Квиз: Дали сте вистински фан на Калиопи и колку добро ја познавате нејзината музика? Постои ли некој што не слушнал за Калиопи? Или не навивал за неа кога ја претста...
Квиз: Дали вашата љубовна врска е пред распаѓање? Дали врската ви е пред распаѓање? Постои ли нешто што може да се спаси, или е вр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg