Психолошки квиз: Што ви треба кога се чувствувате депресивно?

Кому му треба дружење и стекнување нови пријателства, а кому му треба да одмори за да се почувствува дека е полн со енергија? Погледнете што е она што може да ве крене во деновите кога чувствувате дека само хибернирате.

psiholoshki-kviz-shto-vi-treba-koga-se-chuvstvuvate-depresivno-01.jpg

Сите ние понекогаш имаме периоди кога се чувствуваме уморно и во депресија, па наместо да живееме, чувствуваме дека само преживуваме.

Погледнете што е она што ви треба за веднаш да ви се подобри расположението и да бидете во топ форма.

Што ви треба кога се чувствувате депресивно?
 1. 1.
  Тоа што чувствувам дека сум осамен/а
  Тоа што чувствувам дека губам време
  Тоа што чувствувам дека постојано сум уморен/на
  Тоа што постојано сметам дека немам време за ништо
 2. 2.
  Кога знам дека им требам на другите
  Кога чувствувам дека другите ме сфаќаат
  Кога имам инспирација за да направам нешто ново
  Кога чувствувам дека сум полн/а со енергија
 3. 3.
  Ми создаваат притисок
  Ме земаат здраво за готово
  Не ми дозволуваат да си направам баланс во животот
  Не ми даваат предизвик и не ми се конкуренција
 4. 4.
  Кога имам убав разговор со другите
  Кога ќе направам нешто значајно
  Миговите кога уживам во мир и тишина
  Кога ќе сфатам дека сум напредувал/а во животот
 5. 5.
  Некој да ме поттикне
  Да не размислувам за сопствените проблеми
  Некој да разговара со мене
  Некој да ме пофали
 6. 6.
  Треба повеќе да водам сметка за себе
  Да верувам повеќе во себе
  Да се прифатам себеси таков/таква, каков/каква што сум
  Да се ценам себеси повеќе
 7. 7.
  Не знам што треба да правам понатаму во животот
  Не знам дали ќе ги остварам сопствените цели
  Не знам дали сум на вистинскиот пат
  Не знам дали тоа што го правам некој го цени
 

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку добро ги чувате тајните на пријателите? Дали сте личност на која луѓето можат да ѝ се доверат, или, пак, сте од оние што...
Квиз: Дали колегите ве сметаат за токсична личност? Дали сте добар колега што сите го сакаат или пак сте токсична личност што воопшт...
Квиз: Дали имате основни познавања од готвење? Дали сте експерти за кујна што постојано бараат нови податоци или пак се чувству...
Квиз за фанови: Колку прашања за Евровизија ќе одговорите точно? Знаете ли кој има освоено најмногу 12-ки на Евровизија? А која песна ја пееше AB...
Психолошки квиз: Што ви е движечка сила во животот? Што е она што ве мотивира и што ве движи во животот? Од каде црпите позитивна ен...
Квиз: Дали сте вљубени или опседнати со партнерот? Дали тоа што го чувствувате за партнерот е љубов или опсесија? Тестирајте се низ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg