Квиз: Дали сте вистински фан на Игор Џамбазов?

Како се вика најпопуларната книга на Игор? А колку пати беше оженет? Решете го овој забавен квиз и тестирајте се дали сте вистински фан...

01.jpg

Не постои некој што не слушнал за најголемиот македонски шоумен Игор Џамбазов. Од актер, до музичар и водител на квизови, но и автор на неколку книги, како да не постои нешто што Џамбазов не може да го направи.

Но, колку добро го познавате Игор и неговата кариера? Дали сте вистински фан или само ја почитувате неговата работа?

Решете го овој забавен квиз и дознајте...

Дали сте вистински фан на Игор Џамбазов?
 1. 1.
  Соња
  Тања
  Вања
 2. 2.
  Ванчо дрварчето
  Трајче дрварчето
  Панче дрварчето
 3. 3.
  „Гледам супер бинго“
  „Џандар збира“
  „Ко кец на десетка“
 4. 4.
  Ниеднаш
  Еднаш
  Двапати
 5. 5.
  „Голо лице“
  „Гола кожа“
  „Гол човек“
 6. 6.
  Тони Бузалески
  Коста Бузалески
  Миле Бузалески
 7. 7.
  ПОП
  РОК
  БЛУЗ

А. Ј. | Црнобело / фото: Инстаграм

Би можело да ве интересира:

Квиз: Што ви се јаде во моментов? Ви се јаде нешто во моментот, а не знаете што? Можеби не сте премногу гладни, но...
Квиз: Како ја изразувате љубовта? Како наједноставно ја покажувате љубовта? Дали го правите тоа преку гестови, под...
Квиз: Дали се заљубувате лесно? Имате срце од камен и тешко им се препуштате на чувствата или се заљубувате уште...
Квиз: Кое е ваше идеално место за летување? Париз, Цирих или Барселона? Море, планина или град кој не сте го посетиле претхо...
КВИЗ: Дали имате моќ да правите избори кои ве носат на следно ниво во животот? Дали квалитетот ви е важен пред квантитетот? А напредокот во технологијата? Дали...
Квиз: Во која деценија сте требале да живеете? „ЕXIT фестивал“ или „Woodstock“? Гранџ или ретро мода? СМС или пораки на Вибер? ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg