Квиз: Каде грешите во љубовта?

Кои се најчестите грешки што ги правите во љубовта, заради кои врските не ви успеваат? Дали сте на вистинскиот пат или пак треба нешто да промените кај себе? Решете го квизот и дознајте...

kviz-kade-greshite-vo-ljubovta-01.jpg

Колку често ви се случува да имате чувство дека секоја љубовна врска ви почнува и ви завршува на истиот начин?

Имате чувство дека давате сѐ од себе, за на крај пак да го дочекате истиот епилог, со раскинување и еден од вас е со скршено срце?

Дали постојано ги правите истите грешки во љубовта и заради тоа немате среќа, или, пак сѐ уште не сте ја запознале вистинската личност за вас? Решете го квизот и дознајте нешто повеќе за себе.

Каде грешите во љубовта?
 1. 1.
  Партнерот ме изневеруваше, ме лажеше или ме напушти
  Партнерот најде друга личност (што повеќе можеше да му помогне во животот)
  Не можам да престанам да го изневерувам партнерот и на крај му раскинувам
  Заедно сме додека ни е добро, а кога ќе сфатиме дека не оди раскинуваме
 2. 2.
  Никогаш! Има причина зошто првиот пат врската не успеала
  Вообичаено јас изневерувам, па немам ниту образ да побарам втора шанса
  Ако сѐ уште ја сакам личноста подготвен/а сум да дадам шанса. Луѓето се менуваат
  Ако сфатам дека навистина му е тешко без мене, сигурно ќе му дадам втора шанса
 3. 3.
  Не! Ако ме сакал/a, ќе се потрудел/a да се чувствувам ценето во врската
  Да! Секој има право да згреши, ако ме сака секогаш треба да ми прости
  Не, и затоа внимавам на сопственото однесување и на чувствата на партнерот
  Не, веќе сум продолжил/а со животот и не се опседнувам со минатото
 4. 4.
  Не ги преболувам. Продолжувам понатаму, но секогаш проверувам како се и што прават во животот
  Немам време да ги преболувам, се посветувам целосно на тоа да се смириме
  Многу лесно. Секогаш имам план Б и нова личност со која ќе продолжам понатаму
  Тешко ми е на почетокот, но оставам времето да ги излекува раните
 5. 5.
  Да, еднаш и се молам да не дознае
  Да, често го изневерувам, но ми простува
  Не
  Најчесто мене ме изневеруваат, но простувам
 6. 6.
  Не, ќе му дадам шанса на партнерот да се поправи
  Да. Секако веќе ми се допаѓа друга личност и сакам да ги пробам шансите со неа
  Да. Ќе разговараме и заедно ќе одлучиме дали е потребно да ставиме крај на врската
  Не, страв ми е дека ќе ги повредам чувствата на партнерот и нема да знае како да продолжи понатаму
 7. 7.
  Во секоја врска сум бил/а вљубен/а во партнерот, затоа и сме биле заедно
  Само еднаш и сметам дека таа е вистинската личност за мене
  Не знам дали сум била вљубен/а, не се опседнувам премногу со тоа, само сакам да уживам
  Многупати. Но, кога ќе ја најдам вистинската личност за мене ќе направам сѐ за таа врска да успее

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

КВИЗ: Дали имате моќ да правите избори кои ве носат на следно ниво во животот? Дали квалитетот ви е важен пред квантитетот? А напредокот во технологијата? Дали...
Квиз: Дали сте вистински фан на Калиопи и колку добро ја познавате нејзината музика? Постои ли некој што не слушнал за Калиопи? Или не навивал за неа кога ја претста...
Забавен квиз: Дали размислувате како типичен Македонец? Што правите кога сте во хотел со шведска маса, или додека чекате кога е гужва на...
Квиз: Дали вашата љубовна врска е пред распаѓање? Дали врската ви е пред распаѓање? Постои ли нешто што може да се спаси, или е вр...
Кулинарски квиз: Дали имате основни познавања од готвење? Дали знаете како да подготвите најлесно јадење без да ги смешате состојките и да...
Квиз на личноста: Заради која добра особина луѓето ги занемаруваат вашите мани? На пријателите им пречи вашето грицкање нокти, зборувањето со полна уста или тоа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg