Квиз: Одговарајте искрено и откријте – дали имате грозни навики?

Дали макате по двапати во сосот кога сте во друштво, иако веќе сте гризнале? Дали јадете во кревет? Чепкате нос на семафор? Ако одговорите со да на повеќе од 50% од прашањата, дефинитивно сте грозни! Без навреда... 

kviz-odgovarajte-iskreno-i-otkrijte-dali-imate-grozni-naviki-01.jpg

Сите имаме по некои грозни навики, но со овој квиз ќе откриете дали се во нормални или претерани граници. Одговарајте искрено и откријте колку сте „грозни“.

Одговарајте искрено и откријте – дали имате грозни навики?
 1. 1. Дали јадете храна која паднала на земја?
  Да, само ја дувам и ништо не ѝ е.
  Ми се случило кога знам дека паднала на чисто.
  Често знам да го направам тоа.
  Никогаш.
 2. 2. Дали чепкате нос, дури и кога чекате на семафор во автомобил?
  Никогаш, одвратно!
  Ретко знам да се фатам во таква ситуација.
  Често сум со прст во нос.
  Нормално, што ми е гајле дали сум на семафор или не?
 3. 3. Дали уринирате додека се туширате?
  Никогаш, кој го прави тоа?
  Ми се има случено кога не сум можел/а да издржам
  Често го правам тоа
  Омилено ми е
 4. 4. А, ви се случува ли тоа во јавен базен?
  Никогаш – не сакам ниту други да го прават тоа кога се бањам
  Не, се плашам дека може да се покаже трага
  Ми се случува понекогаш
  Нормално, сигурно нема да одам во јавните тоалети
 5. 5. Јадете ли додека сте во кревет?
  Не, сакам постелата да ми е чиста
  Многу ретко, само ако се грицки
  Често ми се случува
  Цело време, не сакам да јадам на маса
 6. 6. Носите ли иста долна облека два дена по ред?
  Има и такви луѓе?
  Во ретки ситуации се случува
  Ми се случува често кога сум изморен/а
  Па да, кој менува секој ден?
 7. 7. Кога сте во друштво и јадете нешто со сос, дали макате и откако веќе сте гризнале еднаш?
  Не, не сакам да си ја разменуваме плунката во сосот
  Само ако сум со блиски луѓе
  Често ми се случува без да забележам
  Да, сакам секое залче да ми е со сос

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз на кој мажите паѓаат: Дали ги разликувате боите? Сте слушнале ли за петролеј, бургунди, окер, смарагдна и други слични бои или се...
Квиз: H&M доаѓа во Македонија – дали сте вистински обожавател на брендот? Дали со нетрпение го очекувате отворањето на првата H&M продавница за облека...
Ретро квиз: Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија? Ако сте живееле во 90-тите и раните 2000-ти, особено ако овој период сте биле де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg