Квиз: H&M доаѓа во Македонија – дали сте вистински обожавател на брендот?

Дали со нетрпение го очекувате отворањето на првата H&M продавница за облека во Македонија? Ајде да провериме дали сте вистински фан на брендот преку неколку основни прашања. 

kviz-dali-ste-fan-na-kompanijata-za-obleka-h-m-01.jpg

Сите може да се согласиме дека H&M се наоѓа високо на листите со омилени модни продавници на Македонците и речиси никогаш не ја одминуваме кога шетаме низ трговските центри и шопинг улиците во земјите каде што може да се најдат продавници од брендот. 

За наша среќа, конечно H&M ова лето доаѓа и во Македонија, а по тој повод направивме мал квиз со основни факти за компанијата, преку кој ќе провериме колку голем обожавател сте. 

Подготвени? 

H&M доаѓа во Македонија – дали сте вистински обожавател на брендот?
 1. 1.
  Шпанија
  Шведска
  Германија
 2. 2.
  1947 година
  1997 година
  2000 година
 3. 3.
  Hennes & Mauritsius
  Hennes & Mauritz
  Herr & Mann
 4. 4.
  Комбинација од висока мода и висок квалитет по висока цена
  Комбинација од одржлива мода по најниска цена
  Комбинација од одржлива мода и квалитет, по најдобра цена
 5. 5.
  Улица Македонија
  Плоштад Македонија
  East Gate Mall

М. М. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку сте млади во душа? Дали сте дете во душа или вашата душа има повеќе од 50 години? Колку младо се чу...
Квиз: Што ви се јаде во моментов? Ви се јаде нешто во моментот, а не знаете што? Можеби не сте премногу гладни, но...
Квиз: Како ја изразувате љубовта? Како наједноставно ја покажувате љубовта? Дали го правите тоа преку гестови, под...
Квиз: Дали се заљубувате лесно? Имате срце од камен и тешко им се препуштате на чувствата или се заљубувате уште...
Квиз: Кое е ваше идеално место за летување? Париз, Цирих или Барселона? Море, планина или град кој не сте го посетиле претхо...
Квиз: Во која деценија сте требале да живеете? „ЕXIT фестивал“ или „Woodstock“? Гранџ или ретро мода? СМС или пораки на Вибер? ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg