Квиз: Колку ја познавате македонската музичка естрада?

Која песна Игор Џамбазов им ја посвети на Тамара Тодевска и прерано починатиот Влатко Илиевски, а тие ја отпеаја во дует? За која српска серија 2Бона снимија песна? Ајде да провериме колку ја познавате македонската музичка естрада. 

kviz-kolku-ja-poznavate-makedonskata-muzichka-estrada-01.jpg

Дали слушате македонска забавна музика? Ги познавате ли добро изведувачите и дали ги следите нивните музички кариери?

На некои прашања би требало секој да знае да одговори, но ајде да видиме колку голем фан сте на македонска забавна музика. 

Колку ја познавате македонската музичка естрада?
 1. 1.
  Proud
  Let Me Love You
  To the Sky
 2. 2.
  Идол
  Вашите 5 минути
  М2 Потрага по ѕвезда
 3. 3.
  Најдобри пријатели
  Гушни ме
  Сино е
 4. 4.
  Ѕвездите на Гранд
  Пинкови ѕвезди
  X-фактор
 5. 5.
  Сара Мејс
  Каролина Гочева
  Владо Јаневски
 6. 6.
  Јужни ветар
  Беса
  Клан
 7. 7.
  Антониа Гиговска
  Мартија Станојковиќ
  Лина Пејовска
 8. 8.
  Сите патишта
  Пола човек
  Ако утре ме нема
 9. 9.
  „Кажи ДА“
  „Луда романтика“
  „Јас имам некој“

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: H&M доаѓа во Македонија – дали сте вистински обожавател на брендот? Дали со нетрпение го очекувате отворањето на првата H&M продавница за облека...
Квиз на кој мажите паѓаат: Дали ги разликувате боите? Сте слушнале ли за петролеј, бургунди, окер, смарагдна и други слични бои или се...
Квиз: Одговарајте искрено и откријте – дали имате грозни навики? Дали макате по двапати во сосот кога сте во друштво, иако веќе сте гризнале? Дал...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg