Добрите возачи не смеат да згрешат: Кој има предност?

Возачи, ајде да ве провериме, дали само добро возите или знаете и да ги почитувате правилата во сообраќајниот хаос во Македонија?

dobrite-vozachi-ne-smeat-da-zgreshat-koj-ima-prednost-1.jpg

За да бидете добар возач, не значи само да знаете добро да го управувате возилото, туку да знаете и да ги почитувате сообраќајните знаци и правила.

Мора да признаеме дека низ улиците на Скопје, ретки се тие што се придржуваат до нив (и воопшто ги знаат).

Ајде да ве провериме вас – кој има предност редоследно?

dobrite-vozachi-ne-smeat-da-zgreshat-koj-ima-prednost-01.jpg

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ретро квиз: Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија? Ако сте живееле во 90-тите и раните 2000-ти, особено ако овој период сте биле де...
Квиз: Колку лесно паѓате на (онлајн) измами? Дали лесно им верувате на сите или секогаш сте свесни дека кога нешто звучи прем...
Квиз: Дали ги следите најосновните бонтон правила кога сте на јавно место? Дали ги земате предвид луѓето околу вас кога сте на јавно место, или настојувате...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg