Ретро квиз: Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија?

Ако сте живееле во 90-тите и раните 2000-ти, особено ако овој период сте биле дете, без проблем ќе го решите овој квиз.

retro-kviz-kolku-raboti-od-90-tite-i-ranite-2000-ti-kje-poznaete-od-edna-fotografija-01.jpg

Се сеќавате ли на видеоигрите што ги игравме пред повеќе од 20 години или разните предмети во домот што ги користеа нашите родители?

Овој квиз ќе ви даде можност да го освежите сеќавањето.

Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија?
 1. 1. Што е ова „технолошко чудо“?
  Батериска ламба
  Радио
  И двете
 2. 2. Што чувавме во оваа кутија?
  Леб
  Месо
  Зачини
 3. 3. Која е оваа видеоигра?
  The Sims
  Counter Strike
  GTA
 4. 4. За што служат овие садови?
  Масло и оцет
  Сол и бибер
  Шеќер и кафе
 5. 5. За што ја користевме оваа направа?
  Чистење на подот
  Чистење облека
  Чистење прозорци
 6. 6. Што се овие предмети?
  Лижавчиња
  Фломастери
  Печати
 7. 7. Што правевме во оваа видеоигра?
  Пробувавме да му ја украдеме мачката на соседот
  Поставуваме стапици за да го нервираме соседот
  Пробувавме да избегаме од куќата на соседот
 8. 8. Што е ова?
  Вага
  Тава за печење
  Сад за храна
 9. 9. Што е ова?
  Бонбони
  Обетки со налепници
  Монисти за правење нараквици
 10. 10. Од каде е оваа слика?
  Сцена од филмот Stuart Little
  Корица од учебник по географија
  Позадина на оперативниот систем Windows XP

Спирова С. | Црнобело

фото: Инстаграм

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку сте млади во душа? Дали сте дете во душа или вашата душа има повеќе од 50 години? Колку младо се чу...
Квиз на кој мажите паѓаат: Дали ги разликувате боите? Сте слушнале ли за петролеј, бургунди, окер, смарагдна и други слични бои или се...
Квиз: H&M доаѓа во Македонија – дали сте вистински обожавател на брендот? Дали со нетрпение го очекувате отворањето на првата H&M продавница за облека...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg