Квиз на личност: Дали сте самоуверени или само добро глумите во јавност?

Самодовербата ни е неопходна за да ги оствариме сопствените соништа, да ги надминеме сите потешкотии во животот и да ги надминеме сите проблеми поврзани со сопствениот идентитет.

kviz-na-lichnost-dali-ste-samouvereni-ili-samo-dobro-glumite-vo-javnost-01.jpg

Нема човек што во одреден период немал проблем со самодовербата, па дури и луѓето што постојано се во фокусот на јавноста признаваат дека во одреден период се чувствувале несигурни, а овој квиз ќе ви помогне да видите дали вие имате ваков проблем.

Запомнете, самодовербата се гради и никогаш не е доцна да почнете да работите на себеси и да си помогнете.

Квиз на личност: Дали сте самоуверени или само добро глумите во јавност?
 1. 1.
  Сосема нормално
  Мразам да се фотографирам
  Супер
 2. 2.
  Прифаќам без проблем
  Прифаќам, но се чувствувам нервозно
  Знам дека ќе се посрамотам
 3. 3.
  Не знам
  Да
  Не
 4. 4.
  Не, никаде не одам сам
  Не сакам многу да излегувам
  Да
 5. 5.
  Молчам додека не ме прашаат нешто
  Се кријам во заднина и се молам никој да не побара мое мислење
  Секогаш јасно и гласно кажувам што мислам
 6. 6.
  Секогаш сум во центарот на вниманието
  Го барам првиот безбеден агол и не мрдам оттаму
  Се обидувам да се протнам низ толпата со наведната глава
 7. 7.
  Не дозволувам соговорникот да забележи дека сум нервозен
  Не знам што треба да кажам
  Се радувам на новите познанства

Б. С. Б. | Црнобело

фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз на кој мажите паѓаат: Дали ги разликувате боите? Сте слушнале ли за петролеј, бургунди, окер, смарагдна и други слични бои или се...
Квиз: H&M доаѓа во Македонија – дали сте вистински обожавател на брендот? Дали со нетрпение го очекувате отворањето на првата H&M продавница за облека...
Квиз: Одговарајте искрено и откријте – дали имате грозни навики? Дали макате по двапати во сосот кога сте во друштво, иако веќе сте гризнале? Дал...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg