Квиз: Колку сте млади во душа?

Дали сте дете во душа или вашата душа има повеќе од 50 години? Колку младо се чувствувате независно од возраста во лична карта? Ајде да провериме според вашите навики. 

kviz-kolku-ste-mladi-vo-dusha-01.jpg

Дали сте за во кафеана или за во домашна атмосфера? Си легнувате во 22 часот или сте ноќна птица? Какви се вашите навики?

Низ овој забавен квиз откријте колку години има вашата душа... 

Колку сте млади во душа?
 1. 1.
  Понекогаш знае да ме „фати“ кичма, не сум толку подвижен/а како порано
  Не, едвај чекам да има зошто да станам од место
  Постојано, сакам да се телепортирам до кревет
  Само ако сум седел/а предолго
 2. 2.
  Во еден ден букирам и се пакувам за 2 часа
  Ми треба барем еден слободен ден за пакување или некој да заврши за мене
  Ух... Мора да има барем неколку недели за да испланирам сѐ
  Неколку месеци претходно, тогаш е поевтино
 3. 3.
  Се расправам додека не сфати дека сум во право
  Се согласуваме дека не се согласуваме
  Наоѓаме заедничко решение
  Престануваме да зборуваме на некој период
 4. 4.
  На пијачка, па ако тргне вечерта и во диско
  Се знае, кафеана со добро друштво и мезе
  Обожавам собиранки по дома, во пријатна атмосфера
  Излегување со пријателите? Кој има време за тоа?
 5. 5.
  За минатото и убавите моменти
  За тоа што ми се случува во сегашноста и уживам во моментите
  За иднината, постојано правам некакви планови
  За тоа што ќе правам денес и како ќе ми помине денот
 6. 6.
  Од 21 до 22 часот
  Нема правило, кога ќе се приберам и ќе изгледам филмови
  До полноќ заспивам
  Ноќна птица, во доцните часови
 7. 7.
  Им ѕвонам, ако е добро друштво да се приклучам.
  Ги пријавувам во полиција, кој слуша толку гласно музика?
  Учтиво ги замолувам да се стишаат.
  Се обидувам да ги игнорирам, нека се забавуваат.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: H&M доаѓа во Македонија – дали сте вистински обожавател на брендот? Дали со нетрпение го очекувате отворањето на првата H&M продавница за облека...
Квиз на кој мажите паѓаат: Дали ги разликувате боите? Сте слушнале ли за петролеј, бургунди, окер, смарагдна и други слични бои или се...
Ретро квиз: Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија? Ако сте живееле во 90-тите и раните 2000-ти, особено ако овој период сте биле де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg