Квиз: Дали колегите ве сметаат за токсична личност?

Дали сте добар колега што сите го сакаат или пак сте токсична личност што воопшто не е свесна за тоа? Решете го квизот и дознајте.

kviz-dali-kolegite-ve-smetaat-za-toksichna-lichnost-01.jpg

Со колегите на работното место некогаш поминувате повеќе од 8 часа дневно, но дали вашите колеги ве сакаат и ве сметаат за вистински пријател или ве избегнуваат затоа што сте токсични и ширите негативна енергија.

Дали е задоволство да се работи со вас или треба да поработите повеќе на себеси и да се поправите?

Решете го квизот и дознајте.

Квиз: Дали колегите ве сметаат за токсична личност?
 1. 1.
  Понекогаш, ме излудува што сите колеги само мене нешто ме прашуваат
  Да, сите околу мене се некомпетентни и само ме прашуваат нешто
  Никогаш, секогаш сум тука да им помогнам на другите
 2. 2.
  Никогаш, тоа е некултурно
  Понекогаш, кога некој од колегите ќе ме извади од такт
  Не е озборување ако ја кажувам вистината за нив
 3. 3.
  Никогаш не бегам од одговорности
  Секогаш кога сметам дека нешто не е моја работа им ја препуштам на другите
  Ретко, само кога нешто навистина не сакам да работам
 4. 4.
  Ќе ги турнам настрана, немам време за да чистам
  Зошто јас да чистам, има хигиеничари за тоа
  Ќе ги соберам со салфетка и ќе ги фрлам
 5. 5.
  Секогаш, тоа ми е време да одморам од колегите
  Понекогаш, кога сакам да избегам од колегите
  Никогаш, колегите ми се најдобри пријатели
 6. 6.
  Не, затоа сме колеги
  Понекогаш, ме нервира што секогаш истите колеги бараат боледување
  Секогаш јас мора да се жртвувам за некој да си седи дома
 7. 7.
  Се случило да ми кажат отворено дека мислам само на себеси
  Не директно, но знам дека ме озборуваат
  Не, со сите колеги имам одличен однос
 8. 8.
  Да, но само со оние со кои сме блиски
  Колегите ми се најдобри пријатели
  Не, колегите не ми се пријатели
 9. 9.
  Не се фалам, знам дека сум најдобар
  Понекогаш, кога се гордеам со успесите
  Никогаш, зад целиот успех стои тимот со кој работам
 10. 10.
  Јас само си ја работам работата, немаме време за муабет
  Понекогаш наоѓам време за дружење
  Секогаш сакам да се шегувам, така побрзо поминува времето
 11. 11.
  Дискретно ќе му кажам да ја поправи
  Веднаш ќе одам кај шефот, треба да знае дека некои луѓе за џабе земаат плата
  Пред сите колеги гласно ќе му кажам што направил – каде му се очите?

Б. С. Б. | Црнобело/ 

фото:  freepik.com/ depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку сте суеверни? Дали чукате во дрво трипати кога сакате да ја избегнете лошата среќа или за вас ...
Квиз: Дали ја носите титулата „најмрзливата личност на светот“? Дали сте личност која има изговор за да ја одложи секоја обврска, или зборот „мр...
Квиз за мажи: Знаете ли што навистина сакаат жените? Дали знаете што сакаат жените? Мажи решете го квизот и дознајте дали треба да по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg