Квиз за мажи: Знаете ли што навистина сакаат жените?

Дали знаете што сакаат жените? Мажи решете го квизот и дознајте дали треба да поработите на односот со партнерката. Жени, ќе имате можност да откриете со каков партнер сте во врска.

kviz-znaete-li-shto-navistina-sakaat-zhenite-01.jpg

Иако квизов е наменет за мажи, слободно седнете со него и помогнете му да го реши – можеби ќе му дадете некој увид во тоа што навистина сакаат жените.

Исто така и девојките може да го решат од перспектива на тоа што најчесто го слушаат од партнерот, па ќе знаат каков човек имаат до себе.

Дали имате природен талент за да дознаете што ѝ треба на партнерката или треба уште многу да учите?

Решете го квизот и дознајте:

Квиз за мажи: Знаете ли што навистина сакаат жените?
 1. 1.
  Можеби постои простор да ја разубедите
  Што ѝ значи тоа - кој вика „во ред“ среде кавга?
  Супер, се смиривме, животот продолжува!
  Знае дека победи и нема потреба да се расправа
 2. 2.
  Ќе ѝ кажам дека излегувам на половина час и ќе се вратам
  Ја прашувам дали ме проверува. Тоа ми звучи како тест
  Чекам конкретен одговор од неа додека се допишувам со пријателите
  Велам: „Навистина? Супер, значи може да одам!
 3. 3.
  Се извинувате, велите дека нема да ви се повтори и трчате во тоалет
  Ве нервира тоа што мора да објаснувате каде сте биле
  Ѝ се смеете во лице затоа што најверојатно сте испиле повеќе
  Се извинувате, ја прегрнувате и ѝ кажувате дека ја сакате
 4. 4.
  Ве прашува за потоа и таа да може ви раскаже што ѝ се случило нејзе
  Знаете дека има причина зошто ве прашува, но не знаете која е
  Си бара тема за разговор
  Сака да ве провери што сте правеле
 5. 5.
  Купувате некој мал подарок, само за да покажете внимание
  Купувате скап подарок без разлика на тоа што ви рекла таа
  Супер. Ќе ви останат повеќе пари за трошење
  Подготвувате појадок и кафе пред да се разбуди
 6. 6.
  Што има лошо во тоа ако погледнам во убава жена? Не спијам со неа.
  Мислите дека ако погледнете набрзина, сигурно партнерката нема да ве види
  Ништо, знаете дека ако трепнете партнерката ќе ве забележи
  Партнерката мора да сфати дека сте маж и дека не можете да се контролирате
 7. 7.
  Тоа е женска работа, мажите нема како да помогнат тука
  Велите дека треба да издржи, ќе помине брзо
  Најдобро е да ја избегнувате, брзо ќе поминат тие денови
  Ја прашувате што треба да ѝ купите од аптека и продавница

Б. С. Б. | Црнобело/ фото: freepik.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате себичен партнер? Дали сте меѓу ретките што до себе имаат грижлив и лојален партнер или пак сте во...
Квиз: Колку сте суеверни? Дали чукате во дрво трипати кога сакате да ја избегнете лошата среќа или за вас ...
Квиз: Дали колегите ве сметаат за токсична личност? Дали сте добар колега што сите го сакаат или пак сте токсична личност што воопшт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg