Она што ќе го забележите прво на сликата ќе ви ја открие иднината

Убавата уметничка слика може да ве збуни на прво поглед. Но, ова е реакцијата само во првите неколку секунди. По некоја минута ја забележувате моќта на оптичката илузија.

Ona-sto-prvo-ke-go-zabelezite-ja-otkriva-idninata-01.jpg

Добро погледнете ја сликата и одговорете – што прво забележавте на неа? Цвеќе, ливчиња, маска или жена?

Она што го видовте прво ќе ви ја открие иднината.

Ona-sto-prvo-ke-go-zabelezite-ja-otkriva-idninata-02.jpg

Одговорот ќе го најдете на следната страна…

Цвеќе

Цветот вообичаено симболизира убавина и просперитет. Тоа дарува среќа и убавина. Расцветаното цвеќе зборува за вашиот сигурен и правилен духовен раст во однос на личниот развој. 

Вие се движите во добар правец и ве очекува успех. Ова може да биде поврзано со работата, вашето хоби или пак се однесува на новата љубовна врска.

Немојте да застанувате и да се задоволувате со веќе постигнатиот успех, можете уште многу повеќе.

Маска

Ова укажува дека сте во процесот на лична трансформација. Вие имате една маска за на работа, друга која ја употребувате во комуникацијата со родителите, трета која е наменета за пријателите.

Меѓутоа ова ви создава многу тешкотии, затоа што вашите маски понекогаш се во меѓусебен конфликт. Дали сте задоволни од себе и својот карактер или конечно е дојдено времето да се погледнете себеси во ново светло? 

Дали помеѓу вашите познаници има некој што носи маска на лицето и глуми пред вас? Или можеби вие чувствувате потреба да го скривате своето вистинско лице од нив?

Жена

Жената симболизира интрига. Доколку на сликата видовте лик на млада, убава жена, тоа ги означува вашите нови можности, можности за радост, среќа, богатство и успех.

Сепак, потребно е да внимавате со цел да не влезете во стапица, особено доколку некој план ви изгледа премногу добар за да биде вистинит. Внимателно разгледајте ги сите опции, понекогаш подолгиот пат е посигурен.

Потребно е да бидете трпеливи, брзањето не носи секогаш успех.

Ливчиња

Ливчињата се симбол на растење, изобилство, достигнувања, особено доколку ги забележавте оние зелените, свежите, млади ливчиња. Тие укажуваат на среќа и успех во однос на кариерата и љубовта.

Двете ќе процветаат во полна сила. Ве очекува прилично безгрижен период полн со среќни случки. Зелените ливчиња отсекогаш се сметале како добар предзнак.

Тие воедно симболизираат и среќен брак, а се и можност за неочекувано добивање на наследство.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тоа што го видовте прво, ќе ви открие од што потајно се плашите и не го покажувате пред другите луѓе Кога ја погледнавте сликата, што прво забележавте на неа – птици, женско лице, г...
Што видовте прво на сликата? – одговорот открива што ве очекува во следниот период Можеби мислите дека е невозможно, но доколку имате сила и волја, секогаш можете ...
Фото-тест што го открива карактерот: Што видовте прво на илустрацијата? „Земи ги моите очи, за да го видиш она што го гледам јас“. Не попусто е кажана о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg