Апстрактен тест кој го открива вашиот карактер – што видовте прво на илустрацијата?

Ова е само една од неколкуте илустрации во книгата „Психо книга“ од Вил Хобсон. Неговите тестови честопати се користат во психологијата.

Apstrakten-test-koj-go-otkriva-vashiot-karakter-01.png

Погледнете ја оваа илустрација и одговорете – што прво видовте на неа?

Apstrakten-test-koj-go-otkriva-vashiot-karakter-02.jpg

Одговорот ќе ви открие дел од вашиот карактер на следната страна...Би можело да ве интересира:

Откријте детали за вашиот карактер - Која уста ве привлекува најмногу? Сите сме во потрага по сопствениот идентитет. Се чини дека откривањето на сопств...
Визуелен тест кој прецизно ги открива вашите „тајни“ карактеристики – што забележавте најпрво? Нашата перцепција честопати ни кажува многу повеќе отколку што мислиме. Тес...
Оптичка илузија со две сценарија: Што гледате прво на сликата - открива дали сте наивни Дали сте наивни и не забележувате дека ве демне опасност или сте реални и свесни...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg