Визуелен предизвик: Пронајдете ги скриените ликови за 10 секунди

Каква е вашата моќ на забележување? Имате ли изострен вид, до толку што за 10 секунди ќе ги најдете скриените ликови?

vizuelen-predizvik-pronajdete-gi-skrienite-likovi-za-10-sekundi-01.jpg

На илустрацијата пред вас се две селанки, ветерница, куќа, река, дрвја и грмушки... и низ нив се скриени три лика.

Погледнете убаво и обидете се да ги најдете за 10 секунди (или помалку).

Дали успеавте?

vizuelen-predizvik-pronajdete-gi-skrienite-likovi-za-10-sekundi-02.jpg

Ако не сте сигурни, решението е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Што не е во ред со одморот на овој заљубен пар? Пар во бикини, ужива на одмор покрај базен, но иако личат среќно, нешто не е во ...
Визуелна загатка: Ќе ја пронајдете ли различната роза за само 5 секунди? Ако имате добра моќ на забележување, оваа визуелна загатка кој треба да се реши ...
Визуелна загатка: Пронајдете ја различната мачка за 5 секунди Оваа загатка за 5 секунди ќе ја решат само оние кои имаат добра моќ на забележув...
Визуелен предизвик: Можете ли да ги пронајдете сите разлики на Шелдон Купер за 30 секунди? Дали сте фан на Шелдон Купер, чудниот генијалец од серијата The Big Bang Theory?...
Тежок визуелен предизвик: Пронајдете го авионот што лета во спротивен правец од останатите На илустрацијата пред вас има неколку стотина авиони. Сите тие летаат „нанадвор“...
Визуелен предизвик: Пронајдете го различното смајли за помалку од 10 секунди Овој визуелен предизвик за помалку од 10 секунди ќе го решат само оние со добра ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg