Колку триаголници ќе пронајдете?

Како и секоја визуелна загатка, така и оваа е речиси нерешлива за 92 проценти од луѓето кои ја погледнале.

kolku-triagolnici-gledate-01

На оваа фотографија обидете се да изборите колку повеќе триаголници можете. Ако ви е неопходно, боите ги или означете ги со бројки, важно е да добиете конечно решение.

Потоа, споделете го со нас во коментарите.

Точниот одоговор пронајдете го на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...
Визуелна загатка која ќе ви го „полуди“ умот – колку кругови гледате? Да, знаеме дека гледате само квадрати... мозокот ќе почне да ви поти додека да г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg