Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минути?

Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ?

test-samo-za-onie-so-ostar-vid-kje-uspeete-li-da-go-reshite-za-2-minuti-01.jpg

Дали вие сте единствените во друштвото што ги забележуваат сите ситници во позадина на фотките и слично?

Време е да се тестирате дали навистина е така и колку ви се добри способностите за забележување детали.

Во продолжение следат неколку фотографии на кои ќе треба да најдете фигура која се разликува од другите или да најдете разлики на две слики.

Мислите ли дека ќе успеете да го завршите целиот тест за 2 минути или толку ќе ви треба за секоја задача поединечно?

Можете да си пуштите и штоперица, а кога ќе се откажете или ќе сакате да си го проверите резултатот, кликнете на секоја фотографија за одговорот. 

Тест само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минути?
 1. 1. Најдете ја овцата која се разликува од останатите.
  Кликни за одговорот
 2. 2. Споредете ти двете илустрации и најдете 5 разлики.
  Кликни за одговорот
 3. 3. Најдете ги 3-те парчиња лимета кои се потемни од останатите.
  Кликни за одговорот
 4. 4. Најдете ги 5-те најтемни парчиња лимон.
  Кликни за одговорот
 5. 5. Ќе успеете ли да го најдете емотиконот кој се разликува од останатите?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Пронајдете кои форми создаваат петокрака ѕвезда (не очекувајте да биде во иста боја).
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...
Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg