Квиз: Кое дете ја насамарило наставничката?

Со почетокот на школската година, започнуваат и првите глупости кои учениците ги прават во училиште.

kviz-koe-dete-ja-nasamarilo-nastavnichkata-01.jpg

Децата често сакаат да ги насамарат наставниците и да покажат дека ги бидува во нешто, иако тоа не е она што треба да го покажат.

Сепак, тоа не ги спречува палавите деца да направат некоја глупост на која наставниците ќе наседнат, а сите останати ученици ќе ги исмејуваат.

Во овој случај, што мислите кој е виновникот?

Квиз: Кое дете ја насамарило наставничката?
  1. Кое дете е виновно за „шегата“?
    Детето под број 1
    Детето под број 2
    Детето под број 3
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Визуелна загатка која ќе ви го „полуди“ умот – колку кругови гледате? Да, знаеме дека гледате само квадрати... мозокот ќе почне да ви поти додека да г...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg