Брз тест на внимателност: Кои броеви недостасуваат?

Колку мозокот ви е изострен за детали? Кога гледате голема група на броеви дали ги забележувате ситниците? Кои броеви недостасуваат?

brz-test-na-vnimatelnost-koi-broevi-nedostigaat-01.jpeg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg