Квиз со илустрации: Дали концентрацијата ви е силна страна?

Време е да го размрдате умот, но и да ги зајакнете способностите за забележување детали со уште еден квиз.

kviz-so-ilustracii-dali-koncentracijata-vi-e-silna-strana-01.jpg

Од клучно значење е да ги тренирате визуелните способности, како и умот, а овие квизови се идеални за тоа.

Не се запоставувајте и редовно решавајте ги овие лесни загатки.

Кликнете на секоја фотографија за точниот одговор. 

Квиз со илустрации: Дали концентрацијата ви е силна страна?
 1. 1. Колку нозе гледате?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Можете ли да ја најдете мачката која се разликува од другите?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Најдете ја вистинската сенка на кофата со цвеќе.
  Кликни за одговорот
 4. 4. Дали гледате елен?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Можете ли да најдете два исти роботи?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Дали гледате две исти дрвја?
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Визуелна загатка која ќе ви го „полуди“ умот – колку кругови гледате? Да, знаеме дека гледате само квадрати... мозокот ќе почне да ви поти додека да г...
Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg