Нов вирален предизвик - Дали гледате плажа или врата од автомобил?

На социјалните мрежи постојано се шират вирални предизвици и оптички илузии, а најновата ги збуни сите.

nov-viralen-predizvik-dali-gledate-plazha-ili-vrata-od-avtomobil-01.jpg

Иако некој не сака да си ја троши енергијата и времето на „зјапање“ во оптички илузии, сепак, ако еднаш ја видите, нема да може да престанете додека не откриете што се крие на фотографијата.

Последната оптичка илузија ги подели твитерџиите и корисниците на социјалните мрежи, кои не можат да се одлучат дали гледаат плажа или врата од автомобил.

Што гледате вие на фотографијата плажа или автомобил?

nov-viralen-predizvik-dali-gledate-plazha-ili-vrata-od-avtomobil-02.jpg

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...
Визуелна загатка која ќе ви го „полуди“ умот – колку кругови гледате? Да, знаеме дека гледате само квадрати... мозокот ќе почне да ви поти додека да г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg