Квиз: Кој од тројцата треба под итно да посети доктор?

Не мора да бидете експерт за да дадете „дијагноза“ кој под итно треба да го провери своето здравје.

kviz-koj-od-trojcata-treba-pod-itno-da-poseti-doktor-2-001.jpg

Пред вас се три лица. Според она што интуицијата ви го налага и она што го гледате, треба да одлучите кое од нив треба да оди на лекарска проверка што поскоро.

Имате 2 минути да одлучите:

Кој од тројцата треба под итно да посети доктор?
  1. Жената под број 1
    Девојката под број 2
    Мажот под број 3

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg