Тест на внимателност: Што не е во ред со семејството?

Ве тестираме – колку сте добри во забележување детали и можете ли да најдете што не е во ред со ситуацијата пресликана во илустрацијата?

test-na-vnimatelnost-shto-ne-e-vo-red-so-ilustracijata-01.jpg

Кога ќе ја погледнете сликата, сè изгледа нормално – семејство кое одмора во домот, но ако добро погледнете, нешто не е во ред.

Ќе откриете ли што не е во ред со семејството, без премногу да размислувате?

test-na-vnimatelnost-shto-ne-e-vo-red-so-ilustracijata-02.jpg

Уште не можете да пронајдете? Мала помош - има три работи што не се во ред на илустрацијата. Обидете се повторно или преминете на следната страна... 

test-na-vnimatelnost-shto-ne-e-vo-red-so-ilustracijata-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg