Тест за внимателност: Кое од дечињата е девојче?

Сите сме склони на проценување по надворешен изглед, а овој тест е доказ дека тој неретко знае да прелаже.

test-za-vnimatelnost-koe-od-decinjata-e-devojce-01.jpg

Добро разгледајте ја илустрацијата пред да одговорите. Имате колку време и да сакате.

Трите дечиња се со кратка коса, облечени во панталони и кошули, имаат зелени очи...

Но, кој е единствениот детаљ кој открива кое од трите деца е женско?

Ако сакате да го проверите одговорот или едноставно се откажувате, кликнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg