Домаќинска загатка: Што не е во ред на илустрацијата?

На прв поглед, гледаме домаќинка која си го средува домот, но сепак, нешто не е во ред. Ќе успеете ли да најдете што не е како што треба?

domakjinska-zagatka-shto-ne-e-vo-red-na-ilustracijata01.jpg

На илустрацијата гледаме жена во својот дом, која средува и чисти, но ако погледнете подобро, ќе откриете дека нешто не е во ред.

Колку е добра вашата моќ на забележување детали? Погледнете добро... 

domakjinska-zagatka-shto-ne-e-vo-red-na-ilustracijata01.jpg

Одговорот е на следната страна..Би можело да ве интересира:

Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...
Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg