Тест за оние со изострен вид – Што не е во ред со телефонот?

Ќе успеете ли да најдете што не е во ред со телефонот, или веќе заборавивте како треба да изгледаат овие ретро телефони?

test-za-onie-so-izostreno-oko-shto-ne-e-vo-red-so-telefonot-01.jpg

На илустрацијата има стар мобилен телефон, но нешто не е во ред со него.

Ќе успеете ли да забележите што не е во ред?

test-za-onie-so-izostreno-oko-shto-ne-e-vo-red-so-telefonot-01.jpg

Ако мислевте дека ја решивте загатката со стариот датум, се лажете. Има нешто понеобично од датумот...

Обидете се уште еднаш или преминете на следната страна за точниот одговор...Би можело да ве интересира:

Тест за фановите на Руби: Што не е во ред на оваа сцена? Фановите на една од најпопуларните латино серии „Руби“ кои дополнително имаат и ...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...
Предизвик кој ќе го решат точно само умните глави: Колку дупки има маицата? Оваа задача на прв поглед изгледа едноставно, но најверојатно ќе направи да погр...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...
Визуелна загатка: Пронајдете ја различната мачка за 5 секунди Оваа загатка за 5 секунди ќе ја решат само оние кои имаат добра моќ на забележув...
Тест на кој повеќето ќе паднат: Колку чкорчиња има на илустрацијата? Навидум изгледа лесно, но многумина даваат грешен одговор – ќе го погодите ли ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg