Тест за очи и трпение: Пронајдете ја пчелата меѓу цвеќињата

test-za-ochi-i-trpenie-pronajdete-ja-pchelata-megju-cvekjinjata-01.jpg

Унгарскиот карикатурист Дудолф повторно го тестира вашето трпение.

Овој пат задачата е: Откријте каде се крие пчелата.

Тестирајте колку вашите очи забележуваат детали.

test-za-ochi-i-trpenie-pronajdete-ja-pchelata-megju-cvekjinjata-02.png

Ако не успеавте, одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg