Само за оние кои забележуваат детали – Колку грешки ќе пронајдете?


Само за оние кои забележуваат детали – Колку грешки ќе пронајдете?

Сметате ли дека лесно забележувате детали? Мислите ли дека брзо можете да наоѓате грешки и ситници? Тогаш без проблем ќе го решите овој тест.

pronajdete-gi-greshkite-vo-ilustraciite-01.jpg

Вo продолжение има 11 илустрации од разни простории, а на секоја од нив се наоѓаат по неколку предмети што не припаѓаат таму. Вашата задача е да ги најдете тие предмети што побрзо.

За да го видите точниот одговор, кликнете на секоја илустрација.

Само за оние кои забележуваат детали – Колку грешки ќе пронајдете?
 1. 1. Што не е во ред во кујната?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Што не е во ред во дневната соба?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Што не е во ред во трпезаријата?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Што не е во ред во спалната соба?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Што не е во ред во бањата?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Што не е во ред во библиотеката?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Што не е во ред во гаражата?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Што не е во ред во детската соба?
  Кликни за одговорот
 9. 9. Што не е во ред на таванот?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Што не е во ред во ходникот?
  Кликни за одговорот
 11. 11. Што не е во ред во дворот?
  Кликни за одговорот
 

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест за видот: Каде се крие розата? Дали имате изострен вид? Дали ќе успеете да ја пронајдете скриената роза и за ко...
Квиз од кој повеќето ќе се откажат: Ќе имате ли трпение за сите предизвици? Разните бои и форми лесно може да го збунат мозокот, а многумина ќе се откажат у...
Квиз за оние со изострен вид: Пронајдете ги предметите кои немаат пар Колку пати ви се случило да барате нешто низ дома, а предметот да е цело време п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg