Квиз за оние со изострен вид: Ќе ги најдете ли сите грешки?

Истренирајте го видот и проверете колку ви се добри способностите за забележување детали – колку грешки ќе најдете?

kviz-za-onie-so-izostren-vid-kje-gi-najdete-li-site-greshki-01.jpg

Ве предизвикуваме да пронајдете што не е во ред на фотографиите во продолжение, а сите грешки ќе ги најдат само оние со изострен вид.

Мислите ли дека ќе успеете? Проверете се...

Ќе ги најдете ли сите грешки?
 1. 1. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Тестирајте си ги детективските способности: Имате 1 минута за 7 сцени – што не е во ред? Дали вашите очи и ум си поигруваат со вас или секогаш знаете што е тоа што го гл...
Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg