Визуелен предизвик: Каде на небото се крие пилето?

vizuelen-predizvik-kade-na-neboto-se-krie-pileto-01.jpg

Овој визуелен предизвик ви прикажува небо полно со објекти, меѓу кои се крие и едно пиле. Дали ќе успеете да го пронајдете?

vizuelen-predizvik-kade-na-neboto-se-krie-pileto-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
97% од луѓето не успеваат: Гледате ли вие две мачки на илустрацијата? Дали сте во оние 3% кои имаат беспрекорен вид или сепак не можете да ги пронајде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg