Твитер предизвик од ЦИА за идни детективи: Пронајдете 10 разлики на фотографиите

Вашата способност за воочување на детали и ситници уште еднаш е ставена на тест - овојпат директно од ЦИА преку вирален твит.

tviter-predizvik-od-cia-za-idni-detektivi-pronajdete-10-razliki-na-fotografiite-001.jpg

Дел од разликите се очигледни, но има и некои за кои ќе се помачите. Колку тие се лесни и очигледни?

Немате многу време, фрлете се во потрага:

tviter-predizvik-od-cia-za-idni-detektivi-pronajdete-10-razliki-na-fotografiite2.JPG

tviter-predizvik-od-cia-za-idni-detektivi-pronajdete-10-razliki-na-fotografiite-001.jpg

Ако не успеавте, кликнете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg