Само едно од кружните перничиња е поинакво - ќе откриете ли кое е тоа за 34 секунди?

samo-edno-od-kruzhnite-pernichinja-e-poinakvo-kje-otkriete-li-koe-e-toa-za-34-sekundi-01.jpg

Нов интересен предизвик е пред вас... Ќе го пронајдете ли кружното перниче што е поинакво од другите и за колку време?

Во просек на луѓето за решавање на оваа загатка им се потребни 34 секунди, велат креаторите од компанијата British company ScS.

Колку секунди ќе ви бидат потребни вам?

samo-edno-od-kruzhnite-pernichinja-e-poinakvo-kje-otkriete-li-koe-e-toa-za-34-sekundi-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...
Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg