Пронајдете го молецот што се сокрил меѓу облеката - за колку секунди ќе успеете?


Пронајдете го молецот што се сокрил меѓу облеката - за колку секунди ќе успеете?

pronajdete-go-molecot-shto-se-sokril-megju-oblekata-za-kolku-sekundi-kje-uspeete-01.jpg

Имате ли изострен вид? Новата предизвикувачка задача ќе ви помогне да го тестирате.

Ќе го пронајдете ли молецот сокриен меѓу облеката? Каде е?

pronajdete-go-molecot-shto-se-sokril-megju-oblekata-za-kolku-sekundi-kje-uspeete-03.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку е остар вашиот вид? Пронајдете го триаголникот со различна боја Човечкото око може да разликува милиони различни бои. Сепак, видот на секој од н...
Квиз: Колку детали можете да запаметите за 6 секунди? Некои совршено се сеќаваат што правеле на одреден датум пред точно 5 години, дод...
Само за генијалци: Колку портокалови коцки се потребни за да ја затворите сината? Дали ќе успеете да ја решите новата вирална загатка? Дали ќе успеете да ја ре...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg