Квиз за проверка на меморија: Ќе погодите ли кое лого на брендовите е вистинското?


Квиз за проверка на меморија: Ќе погодите ли кое лого на брендовите е вистинското?

Секојдневно ги гледаме логоата на Инстаграм, ТикТок и Нетфликс, но кога пред вас гледате две слични, ќе знаете ли кое е погрешно, а кое вистинско?

kviz-za-proverka-na-memorija-kje-pogodite-li-koe-logo-na-brendovite-e-vistinskoto-01.jpg

Многумина мислат дека ги знаат логоата што секојдневно ги гледаат, но ретко кој обрнува внимание и на најситните детали.

На која страна се свртени, кој е распоредот на бои, колку додатоци има, дали буквите се прави или заоблени... сигурно нешто ќе погрешите.

Ајде да провериме колку обрнувате внимание на детали и колку од тоа ви останува во меморија...

Ќе погодите ли кое лого на брендовите е вистинското?
 1. 1. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 9. 9. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Кое е вистинското лого, а кое е погрешно?
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Среде отпадоците се крие инсект - го гледате ли? Среде отпадоците од пијалаци, млеко и што уште не, се крие инсект. Дали ќе го пр...
Квиз: Колку детали можете да запаметите за 6 секунди? Некои совршено се сеќаваат што правеле на одреден датум пред точно 5 години, дод...
Само за генијалци: Колку портокалови коцки се потребни за да ја затворите сината? Дали ќе успеете да ја решите новата вирална загатка? Дали ќе успеете да ја ре...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg