Квиз: Најди ги предметите кои недостасуваат на една од илустрациите


Квиз: Најди ги предметите кои недостасуваат на една од илустрациите

Не сите луѓе имаат око за забележување на детали и недостатоци.

test-najdi-gi-predmetite-koi-nedostasuvaat-na-edna-od-ilustraciite-001.jpg

Сепак, некој е склон да го види она што друг не може.

Имаме неколку предизвици за да се тестирате на која група спаѓате:

Кликнете на секоја слика за да го откриете одговорот.

Тест: Најди ги предметите кои недостасуваат на една од илустрациите
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот
 10. 10.
  Кликни за одговорот

M. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест за видот: Каде се крие розата? Дали имате изострен вид? Дали ќе успеете да ја пронајдете скриената роза и за ко...
Квиз за оние со изострен вид: Пронајдете ги предметите кои немаат пар Колку пати ви се случило да барате нешто низ дома, а предметот да е цело време п...
Квиз од кој повеќето ќе се откажат: Ќе имате ли трпение за сите предизвици? Разните бои и форми лесно може да го збунат мозокот, а многумина ќе се откажат у...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg