Вирална оптичка илузија: Мајка сподели фотка од ќерката „потоната“ во бетон - што се случува?


Вирална оптичка илузија: Мајка сподели фотка од ќерката „потоната“ во бетон - што се случува?

Како е можно ова? Фотографија која си поигрува со мозокот вирално се споделува на Reddit.

viralna-optichka-iluzija-majka-spodeli-fotka-od-kjerkata-potonata-vo-beton-shto-se-sluchuva-01.jpg

Мајка која на Reddit објави фотографија од нејзината ќерка „потоната“ во бетон ги збуни корисниците на оваа мрежа.

Фотографијата како да си поигрува со мозокот и дури и по долго набљудување не можете да сфатите што се случува.

Фотката со девојчето облечено во розово почна вирално да се споделува, а мајката во описот на фотографијата напиша: „Мојата ќерка, каде е остатокот од нејзиното тело?“

Дел од коментарите се: „Мојот мозок не може да го процесира ова“, „Одлична фотка, мора да признаам дека ми требаше време“...

На следната страна тајната зад оваа фотка....Би можело да ве интересира:

Вирална загатка: Која чаша прва ќе се наполни со шампањ? Овие загатки ни се добро познати на сите, а на најновата која вирално се шири, т...
Оптичка илузија што го „полуде“ Твитер – гледајте 10 секунди во црната точка и боите ќе исчезнат Луѓето ги обожаваат оптичките илузии и тие за кусо време стануваат хит на Твитер...
Само за генијалци: Колку портокалови коцки се потребни за да ја затворите сината? Дали ќе успеете да ја решите новата вирална загатка? Дали ќе успеете да ја ре...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg