Мозгалка: Колку осумки гледате на сликата?

Станува збор за едноставна фотографија на која треба да изброите колку пати го гледате бројот осум. Мала помош, вашите одговори треба да бидат: 4, 5, 7 или 9.

Mozgalka-Kolku-osumki-gledate-na-slikata-01.jpg

Колку осумки има на фотографијата?

За да бидете посигурни, понудени се 4 можни одговори што ќе ви помогнат да го дадете точниот одговор.

Mozgalka-Kolku-osumki-gledate-na-slikata-02.jpg

Ако завршивте со броењето и одбравте едно од понудените решенија, погледнете на следната страна дали вашиот одговор е точен.

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...
Оптичка илузија што досега не сте ја забележале: Колку осумки има на сликата? Оваа оптичка илузија со карти за играње стана хит на социјалните мрежи. Колку па...
Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg