Мозгалка: Колку осумки гледате на сликата?

Станува збор за едноставна фотографија на која треба да изброите колку пати го гледате бројот осум. Мала помош, вашите одговори треба да бидат: 4, 5, 7 или 9.

Mozgalka-Kolku-osumki-gledate-na-slikata-01.jpg

Колку осумки има на фотографијата?

За да бидете посигурни, понудени се 4 можни одговори што ќе ви помогнат да го дадете точниот одговор.

Mozgalka-Kolku-osumki-gledate-na-slikata-02.jpg

Ако завршивте со броењето и одбравте едно од понудените решенија, погледнете на следната страна дали вашиот одговор е точен.

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Оптичка илузија што досега не сте ја забележале: Колку осумки има на сликата? Оваа оптичка илузија со карти за играње стана хит на социјалните мрежи. Колку па...
Визуелна загатка која ќе ви го „полуди“ умот – колку кругови гледате? Да, знаеме дека гледате само квадрати... мозокот ќе почне да ви поти додека да г...
Визуелен предизвик: Колку жени гледате - ќе ги пронајдете ли сите? Првата жена лесно ќе ја видите, можеби и втората, но колку жени вкупно има на ил...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg