Предизвик за луѓе со око за детали - кој сладолед е уникатен?

predizvik-za-lugje-so-oko-za-detali-koj-sladoled-e-unikaten-01.png

Кој сладолед е еден и единствен според комбинацијата на форма и бои? Како кој сладолед нема друг? Дали имате доволно трпение и изострен вид за да го решите овој предизвик?

predizvik-za-lugje-so-oko-za-detali-koj-sladoled-e-unikaten-03.png

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест: Како размислувате, според она што го гледате на илустрацијата? Брз тест кој ќе ви открие малку повеќе за самите себе. Можеби и некоја информаци...
Визуелен предизвик: Колку жени гледате - ќе ги пронајдете ли сите? Првата жена лесно ќе ја видите, можеби и втората, но колку жени вкупно има на ил...
Кој од тројцата мажи чека девојка на љубовен состанок? Дали романтиката, но и моќта за забележување детали ви се силна страна? Ќе погод...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg