Ве предизвикуваме - решете 3 загатки за 3 минути

Предизвикајте се да си го раздвижите мозокот - ќе успеете ли да решите 3 загатки за само 3 минути? 

ako-gi-reshite-ovie-3-zagatki-za-3-minuti-zasluzuvate-sladoled-001.jpg

Визуелните загатки ќе ви ги раздвижат очите и мозокот, а во натпреварувачкиот дух сигурно ќе ви биде од помош ако предизвикате и некој пријател. Кој прв ќе успее да ги реши?

Почнуваме:

Кликнете на секоја илустрација за да го проверите одговорот.

Ако ги решите овие 3 загатки за 3 минути, заслужувате сладолед
  1. 1. Пронајди ја сенката за 60 секунди:
    Кликни за одговорот
  2. 2. Едно од катанчињата не е заклучено. Ќе го најдеш ли за 1 минута?
    Кликни за одговорот
  3. 3. Двете фотографии наизглед се исти, меѓутоа имаат 5 разлики. Ќе ги пронајдете?
    Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Оптичка илузија открива каков мозок имате: Во која насока се движи коњот? Добро погледнете и одговорете каде се движи коњот? Нанапред или наназад? Потоа п...
Детективска задача: Кое дете е виновно за хаосот? Колку се силни вашите моќи на забележување детали? Ако треба да откриете кој е в...
Визуелен предизвик: Можете ли да ги пронајдете сите разлики на Шелдон Купер за 30 секунди? Дали сте фан на Шелдон Купер, чудниот генијалец од серијата The Big Bang Theory?...
Квиз: 10 визуелни предизвици што ќе ви го раздвижат мозокот Ако сакате визуелни предизвици, веруваме дека ќе ви се допадне овој квиз. Тестир...
Квиз за кој имате 3 минути: Колку добро забележувате детали? Ако имате способност за забележување и на најситните детали, веруваме дека ќе ги...
Можете ли за 20 секунди да го најдете бројот 869 меѓу сите 899-ки? Ако за само 20 секунди успеете да го пронајдете скриениот број на сликата, тогаш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg