Загатка: Кој маж ѝ е вистинскиот сопруг на девојката со амнезија?


Загатка: Кој маж ѝ е вистинскиот сопруг на девојката со амнезија?

Девојката страда од привремена амнезија, двајца мажи ја убедуваат дека таа им е сопруга, а таа изгледа има хемија со двајцата - но, кој ја кажува вистината?

zagatka-koj-mazh-i-e-vistinskiot-soprug01.jpg

Колку може да се пофалите со забележување детали и спојување на коцките?

Двајцата мажи тврдат дека жената им е сопруга, но таа има привремена амнезија и не знае кој ја кажува вистината. 

Можете ли од само една слика да познаете кој е вистинскиот сопруг на жената?

zagatka-koj-mazh-i-e-vistinskiot-soprug-02.jpg

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за луѓето со соколови очи: Пронајдете ја скарата Овој предизвик може ќе ви отвори апетит. Потребно е да пронајдете каде е сокриен...
Вирална загатка: Која чаша прва ќе се наполни со шампањ? Овие загатки ни се добро познати на сите, а на најновата која вирално се шири, т...
Квиз за проверка на меморија: Ќе погодите ли кое лого на брендовите е вистинското? Секојдневно ги гледаме логоата на Инстаграм, ТикТок и Нетфликс, но кога пред вас...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg