Квиз: Предизвикајте го умот да размислува „надвор од кутијата“

Можете ли да прочитате кои се скриените броеви на фотографијата? Имаме уште 5 загатки за вас кои ќе ве натераат да размислувате „надвор од кутијата“. Ќе успеете?

kviz-predizvikajte-go-umot-da-razmisluva-nadvor-od-kutijata-01.jpg

Ајде да провериме дали гледате и размислувате „ограничено“ или за вашиот ум не постојат граници. Колку добро ќе се справите со овие визуелни предизвици?

Предизвикајте го умот да размислува „надвор од кутијата“
 1. 1. Колку парови идентични животни гледате?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Која е вистинската сенка на цвеќето?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Гледате ли дух? Каде е?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Гледате ли броеви на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. А тука, гледате броеви?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Можете да прочитате што пишува?
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: 7 ментални задачи кои ќе ви го тестираат мозокот - само најумешните нема да се откажат Тестирајте ги вашите очи и ментални способности – дали ќе се откажете или вашиот...
Квиз за тестирање на вниманието: Погодете кое лого на брендовите е вистинското Брендови за автомобили, познати синџири за брза храна и пијалаци, светски бензин...
Тест: Како размислувате, според она што го гледате на илустрацијата? Брз тест кој ќе ви открие малку повеќе за самите себе. Можеби и некоја информаци...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg