Квиз: 7 ментални задачи кои ќе ви го тестираат мозокот - само најумешните нема да се откажат

Тестирајте ги вашите очи и ментални способности – дали ќе се откажете или вашиот мозок до крај ќе издржи?

kviz-7-mentalni-zadachi-koi-kje-vi-go-testiraat-mozokot-samo-najumeshnite-nema-da-se-otkazhat-01.jpg

Некои ќе се откажат уште на второто прашање, други ќе ги заболи глава при крај – кој ќе биде најупорен и ќе ги најде точните решенија?

Станува збор за визуелни предизвици со различни задачи за вас.

Обидете се...

7 ментални задачи кои ќе ви го тестираат мозокот - само најумешните нема да се откажат
 1. 1. Кој кактус е различен?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Го гледате ли бројот 8?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Пронајдете 5 разлики.
  Кликни за одговорот
 4. 4. Можете ли да го најдете гуменото пајче?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Кој од овие цветови нема свој идентичен пар?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Пронајдете ја грешката во оваа семејна сцена.
  Кликни за одговорот
 7. 7. Која патека води директно до коската?
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...
Ве предизвикуваме - решете 3 загатки за 3 минути Предизвикајте се да си го раздвижите мозокот - ќе успеете ли да решите 3 загатки...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg