Визуелен предизвик: Колку жени гледате - ќе ги пронајдете ли сите?

Првата жена лесно ќе ја видите, можеби и втората, но колку жени вкупно има на илустрацијата – што мислите?

vizuelen-predizvik-kolku-zheni-gledate-kje-gi-pronajdete-li-site-01.jpg

Украинскиот уметник Олег Шупљак е специјализиран за илустрации – оптички илузии.

Ова дело го креирал во 2013-та година, но до денес е вистински визуелен предизвик.

Тестирајте се, колку жени гледате на илустрацијата?

vizuelen-predizvik-kolku-zheni-gledate-kje-gi-pronajdete-li-site-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Визуелна загатка која ќе ви го „полуди“ умот – колку кругови гледате? Да, знаеме дека гледате само квадрати... мозокот ќе почне да ви поти додека да г...
Оптичка илузија што досега не сте ја забележале: Колку осумки има на сликата? Оваа оптичка илузија со карти за играње стана хит на социјалните мрежи. Колку па...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg