Вирален предизвик го подели светот: Во кои бои е комодата (и што открива изборот за вас)?

Ве тестираме со уште еден визуелен предизвик и психолошки тест – кои две бои ги гледате на комодата? Прашајте ги и пријателите околу вас – сигурно ќе се разликува одговорот.

viralen-predizvik-go-podeli-svetot-vo-koi-boi-e-komodata-i-shto-otkriva-izborot-za-vas-001.jpg

По фустанот и уште неколку предмети кои сите ги гледаме во различна боја, имаме уште еден визуелен предизвик кој го подели светот.

Но, овојпат, освен тоа што ќе дознаете колку различно ги перципираме боите, ќе откриете и што тоа значи за вашиот карактер, благодарение на психологијата на бои.

Кои две комбинации на бои ги гледате на комодата?

viralen-predizvik-go-podeli-svetot-vo-koi-boi-e-komodata-i-shto-otkriva-izborot-za-vas-01.jpg

Толкувањата погледнете ги на следната страна...Би можело да ве интересира:

Визуелен предизвик: Колку жени гледате - ќе ги пронајдете ли сите? Првата жена лесно ќе ја видите, можеби и втората, но колку жени вкупно има на ил...
Тест за луѓе со беспрекорен вид: Визуелни загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Можеби мислите дека ова се детски загатки, но дајте им шанса и ќе видите дека мо...
Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg