Што не е во ред на оваа свадба?

Од моментот на склучување на бракот, работите очигледно тргнале наопаку. Ќе препознаете ли што не е во ред на оваа илустрирана свадба?

shto-ne-e-vo-red-na-ovaa-svadba-01.jpg

Ги тестираме вашите моќи на забележување детали. Ќе успеете ли во мисијата?

На илустрацијата е прикажана венчавка, но нешто не е во ред.

За да го видите точниот одговор, кликнете на илустрацијата.

Ќе препознаете ли што не е во ред на свадбата?
  1. 1. Помош:неколку работи се погрешни и апсурдни.
    Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Визуелен предизвик: Колку жени гледате - ќе ги пронајдете ли сите? Првата жена лесно ќе ја видите, можеби и втората, но колку жени вкупно има на ил...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...
97% од луѓето не успеваат: Гледате ли вие две мачки на илустрацијата? Дали сте во оние 3% кои имаат беспрекорен вид или сепак не можете да ги пронајде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg