Визуелна загатка која ќе ви го „полуди“ умот – колку кругови гледате?

Има 16 кругови.

vizuelna-zagatka-koja-kje-vi-go-poludi-umot-kolku-krugovi-gledate-03.jpg

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Оптичка илузија што досега не сте ја забележале: Колку осумки има на сликата? Оваа оптичка илузија со карти за играње стана хит на социјалните мрежи. Колку па...
Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg